Salezjańskie czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha św. „Nie bądź oporny” to kolejna akcja salezjańskiego Poznania, która stała się niezwykłą przestrzenią modlitwy, uwielbienia, wspólnoty i słowa.

Wszystko rozpoczęło się o godz. 20:00 modlitwą do Ducha i zawiązaniem wspólnoty. Potem był czas konferencji w trakcie której ks. Bartek Kulczyk SDB wyjaśnił nam jak to jest z charyzmatami i jak można nie być opornym w naszym duchowym życiu. Nie brakowało też świadectwa o  życiu mężczyzny w kościele.

Po mocnej dawce SŁOWA przyszedł czas na Adorację.  Wprowadziła nas do niej wyjątkowa scenka w trakcie, której cały kościół rozświetlił się światłem żarówek.  Zatrzymaliśmy się nad każdym darem Ducha św. i modliliśmy się o, to byśmy nie byli na nie oporni i potrafili z nich korzystać w naszym życiu.

Kolejnym punktem była Eucharystia a potem uwielbienie. Doświadczyliśmy mocy modlitwy we wspólnocie. Całość animowała muzycznie schola salezjańskiego Poznania a nagłośniła i oświetliła nasza niezawodna Salezjańska Ekipa Nagłośnieniowa.

Cieszmy się wspólnym czasem modlitwy. Doświadczyliśmy  tego,  że Duch św. jest obecny tam, gdzie więcej osób się modli, gdzie stwarza się przestrzeń, by On mógł działać. 

WSZYSTKIE ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ